Пикник и скално катерене организира на 6 май Каритас Русе за деца от Център за обществена подкрепа „Том Сойер”, доброволци и служители на организацията. Излетът се проведе на брега на р. Русенски Лом до с. Басарбово, до скалите под хижа „Алпинист“.
Събитието е част от социализиращата програма на Център „Том Сойер”, а основната му цел беше децата, които посещават услугата да общуват с доброволците в неформална обстановка, да намерят нови приятели и да бъдат в среда, в която не се извършват противообществени прояви.

Членове на алпийски клуб „Христо Попов” към туристическо дружество „Приста” бяха подготвили за децата приятна изненада на скалите до реката. Те демонстрираха своето хоби и разказаха какво представлява скалното катерене и как се практикува, а по-смелите деца и доброволци направиха първото си скално изкачване.